Home Інноваційна діяльність Реабілітаційні заходи

Реабілітаційні заходи

     З метою реалізації проекту для школи, розроблено спеціальний штатний розпис, до якого додатково введені посади заступника директора з інноваційної діяльності, психолога, дитячого хірурга, інструктора ЛФК, масажиста,медичної сестри з дієтичного харчування, логопеда. Медичне обслуговування учнів здійснюється штатним закріпленим за школою медичним персоналом, які організовують проведення лікувально-профілактичних заходів. Медичний персонал ознайомлює вчителів, вихователів і батьків з наслідками поглибленого медичного огляду, санітарно-гігієнічним режимом школи, клінічними проявами аномалій розвитку, особливостями навчання й поведінки таких дітей, здійснює роботу з санітарно-гігієнічного виховання учнів.

 

    

     Раз на  семестр проводиться огляд учнів інклюзивного класу дитячим лікарем, фіксується стан здоров’я дітей.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Телятник Людмила Василівна,
інструктор з ЛФК (масажист)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Григоренко Валентина Василівна -
медична сестра.
Організовує медогляд учнів школи.
Допомагає проводити дослідження стану здоров’я дітей. 

 

 

 

 В закладі створено оздоровчий центр.


      Психофізична релаксація, зняття емоційної та інтелектуальної напруги у дітей здійснюється у кабінеті психолога.
Велику увагу приділено лікувальній фізкультурі, дихальній гімнастиці та крапковому масажу.
Протягом дня проводиться робота по профілактиці порушень постави та плоскостопості у дітей.

     Працівники особливо дбають про формування культурно-гігієнічних навичок у дітей.
     У школі створено належні умови для фізичного розвитку учнів: працює кваліфікований інструктор із фізкультури, кабінет ЛФК обладнано необхідним інвентарем (дошки Євмінова, тренажери, гімнастичне знаряддя, відео-супровід занять).

         

Медична сестра готує для дітей кисневі пінки та фіточаї, проводить сеанси аромотерапії.

     Киснева пінка або коктейль – піна із кисню та фіторозчину, соку або чаю, насичені киснем до стану повітряної пінки. Про користь кисневих пінок та коктейлів відомо з 60-70-х років минулого століття. Завдяки збільшеному вмісту кисню настає комфортний стан серцево-судинної системи, нормалізується артеріальний тиск.  Через декілька днів прийому нормалізується мікрофлора у шлунково-кишковому тракті, покращується кровообіг у нирках, швидше виводяться токсини. Лікарі пояснюють це тим, що через шлунок у організм надходить, приблизно удесятеро більше кисню, ніж через легені.
     Стан екології, стреси, неправильне харчування і паління призводять до того, що організм не має можливості отримувати необхідну кількість кисню. Внаслідок цього потерпаємо від порушення обмінних процесів, ризику серцево-судинних захворювань тощо. Але поповнити організм киснем можна завдяки кисневому коктейлю.

    Кисневі коктейлі корисні при:

* захворюваннях органів дихання без загострення;
* патології органів травлення (допомагають підлікувати хронічний гепатит, полегшують стан при виразковій хворобі 12-палої кишки, захворюваннях нирок і сечового міхура);
* захворюваннях центральної нервової системи;
* захворюваннях периферійної нервової системи з больовими проявами;
* захворюваннях опорно-рухового апарату;
* захворюваннях залоз внутрішньої секреції, включаючи цукровий діабет;
* інфекційних захворюваннях;
* шкірних захворюваннях;
* вікових захворюваннях, для оздоровлення, профілактики застудних захворювань та грипу;
* синдромі хронічної втоми;

     В результаті регулярних процедур піднімається рівень гемоглобіну в крові, прискорюються обмінні і регенеративні процеси, «згасає» запалення. Підвищується імунітет, активний кисень допомагає відновити життєві сили після фізичних перевантажень, стресів, отруєнь, операцій, травм і опіків

     Як правильно вживати:

     За один прийом не рекомендовано вживати більше 500 мілілітрів коктейлю для дорослої людини і більше 300 мілілітрів -  для дитини. Кисневий фітококтейль наливають у суху склянку. Його можна пити чи їсти ложкою, але це потрібно зробити одразу після приготування. Споживати суміш потрібно не поспішаючи, щоб не заробити здуття живота. Але й зволікати не можна, спожити її потрібно протягом десяти хвилин після приготування. Приймати потрібно через півтори-дві години після їжі, а після прийому коктейлю ще не їсти протягом 30-40 хвилин. Тривалість профілактичного курсу – 10-12 процедур, для лікування захворювання – 18-24 процедур, але потрібно проконсультуватися з лікарем.